Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna?

Więcej o skrzynce teletechnicznej.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – reguluje to polskie prawo. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich typów, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – szczeliny wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być skonstruowana z solidnego surowca i mieć stosowne wycięcia, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy 2 zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich, a także urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – np. światłowody oraz główne przyłącza urządzeń – modemy TVK, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia możemy zamontować na przykład na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed dostępem osób nieuprawnionych

Ważnym elementem jest również ochrona przed dostępem osób trzecich do środka szafki. W tym celu służą uniwersalne zamki. To istotne także w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Należy pamiętać także o zachowaniu ładu wewnątrz szafki – do tego celu montuje się specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]